O Nas

Uczniowski Klub Sportowy „LUPUS KABATY” został założony w roku szkolnym 2008/2009, a dokładnie na przełomie kwietnia i maja 2009 roku. Od samego początku klub funkcjonuje przy Szkołach Fundacji Primus na warszawskich Kabatach. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców oraz nauczycieli wychowania fizycznego, w celu stworzenia profesjonalnych zajęć sportowych dla dzieci, popularyzacji sportu oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych.

Po wybraniu Władz Klubu i uregulowaniu wszystkich niezbędnych formalności we wrześniu 2009 roku ruszyły pierwsze treningi. Szkolenie sportowe odbywało się w czterech sekcjach: koszykówka, piłka nożna, siatkówka oraz tenis stołowy. Od początku istnienia w rozwój naszego UKSu aktywnie angażują się Członkowie Zarządu Klubu, Rodzice oraz Nauczyciele wychowania fizycznego z „Primusa”. Dzięki tym osobom oraz prężnej współpracy z Fundacją Primus, Dzielnicą Ursynów oraz Miastem Stołecznym Warszawa nasz Uczniowski Klub Sportowy stale się rozwija i odnosi sukcesy. Dzięki działalności naszego klubu najzdolniejsza młodzież bierze udział w zawodach sportowych na szczeblu dzielnicowym, warszawskim, mazowieckim, a nawet ogólnopolskim. Młodzi sportowcy mają tu doskonałe warunki, aby dalej się rozwijać i szlifować swoje umiejętności.

Ważne Informacje

Umieściliśmy poniżej najważniejsze informacje w formie pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Skąd wzięła się nazwa klubu?

Nazwa oraz „maskotka”- logo klubu zostały wyłonione w wyniku głosowania i konkursu, jaki zorganizowano wśród uczniów Szkół Fundacji Primus. Przez miesiąc uczniowie zgłaszali propozycje nazwy i maskotki, która miała stanowić przyszłe logo Klubu. Do urny stojącej na szkolnym korytarzu wrzucano karteczki z pomysłami, wśród nich były również rysunki przyszłego logo. Z wielu propozycji wybrano trzy najlepsze, a w wyniku ostatecznego głosowania dzieci wybrały nazwę LUPUS! I tak wilk, z łac. lupus, stał się znakiem rozpoznawczym członków naszego Klubu.

Kiedy odbywają się treningi?

Treningi, w zależności od sekcji, odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Podczas zajęć, poza nauką elementarnej techniki i taktyki w danej dyscyplinie sportu, stawiany jest również nacisk na ogólnorozwojowe przygotowanie dzieci, które jest bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach, przy cywilizacyjnym spadku sprawności. Dodatkowo nieodzownym elementem są gry i zabawy, na których oparte jest każde początkowe szkolenie dzieci we wszystkich dyscyplinach sportowych. Zajęciom towarzyszy miła sportowa atmosfera oraz zdrowa rywalizacja w duchu „fair play”.

Kto zasiada w Zarządzie Klubu?

Grzegorz Smyk – prezes zarządu
Rafał Matyjek - członek zarządu
Piotr Wroński - członek zarządu

Pytanie 4

iOdpowiedź 4

Pytanie 5

Odpowiedź 5

Pytanie 6

Odpowiedź 6


Masz pytanie? Zadaj je!

Odwiedź Nas!

UKS Lupus Kabaty

Adres: ul. Zoltana Balo 1, 02-793 Warszawa

Telefon: 604-714-161

Email: ukslupuskabaty@gmail.com